logo Facebook
i slova jsou činy

Rada uložila pokutu za informace o Sunaru

12. května 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání na svém 9. zasedání projednala 33 bodů. Vyhodnotila 30 stížností diváků a posluchačů a vydala osm upozornění na porušení zákona. Zahájila sedm správních řízení - mimo jiné s Českou televizí, FTV Prima a TV Barrandov za odvysílání obchodních sdělení týkající se doplňků stravy na podporu erekce a sexuální výkonnosti  době mezi šestou a dvaadvacátou hodinou. Jednalo se o reklamní spot s motivem „Cemio RED3“, který je přípravkem pro podporu prostaty, potence a vitality (zvuková složka: “Pánové, máte koule si přiznat, že vaše prostata není jako před lety, a víte, že prostata souvisí i s potencí a vitalitou?“).

Rada uložila pokutu Společnosti HERO CZECH s.r.o. ve výši 50 000,- Kč za zavádějící informace o Sunaru v obchodním sdělení vysílaném na Prima COOL. V reklamě jsou vyzdvihovány a deklarovány vlastnosti jako specifická vlastnost Sunaru tvrzením: „Bystrý mozek, imunita, poznávací funkce a mlsný jazýček. Po kom to má? Po Sunaru.“ Spotřebitel je tak uveden v omyl o povaze a domnělých přednostech výrobku.

Rada zaevidovala dva nové poskytovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání (celkem jich tak k dnešnímu dni eviduje 145). Příští zasedání je naplánováno na 6. - 7. červen.