logo Facebook
i slova jsou činy

Lidové noviny vydávají nový historický seriál „Heydrich. Atentát na kata“

19. května 2017 09:13 / autor: Jan Mrzena

Lidové noviny se vrací k dramatickým okamžikům naší historie. Tentokrát připomínají 75 let Heydrichiády. Od dneška budou publikovat originální třicetidílný seriál „Heydrich. Atentát na kata“.

Dne 27. května 1942 spáchali českoslovenští parašutisté atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha. Úspěšný útok na jednoho z nejvyšších prominentů Říše si získal mezinárodní uznání, ale spustil také vlnu nebývalého násilí nacistů vůči českému národu. Jaká to byla vlastně doba? V jakých podmínkách žili odbojáři i prostí obyvatelé protektorátu? Kdo a proč kolaboroval?

Složité době se věnuje nový třicetidílný seriál, který Lidové noviny připravily ve spolupráci s kolektivem badatelů z Historického ústavu AV ČR pod vedením předního odborníka na politické dějiny 20. století Jana Němečka.

První díl seriálu vychází v Lidových novinách dnes, kdy součástí novin je také příloha s historickými mapami. Magazín LN zároveň přináší příběhy žen, které spolupracovaly s parašutisty a mnohé se staly jejich posledními láskami. V sobotu LN přinesou mapu Velkoněmecké říše s popisem nacistické územní expanze a postavení protektorátu.