logo Facebook
i slova jsou činy

Novou Novu údajně povede bývalý šéf Primy

14. září 2020 17:20 / autor: Vojtěch Berka

Pokud se skupině PPF Petra Kellnera podaří získat souhlas Evropské komise k převzetí CME, mohla by TV Nova přejít pod její kontrolu už na začátku října. To není vůbec daleko a v PPF tak již připravují plány k případnému dalšímu postupu po převzetí. Hlavní roli, tedy roli generálního ředitele, by měl podle informací serveru Info.cz obsadit zkušený mediální manažer Luboš Jetmar.

Jetmar dříve řídil například českou mutaci HBO. Od roku 2008 pak působil jako předseda představenstva společnosti GES Media Asset miliardáře Ivana Zacha, jež ovládá konkurenční Primu. V této pozici ale na počátku minulého týdne skončil.

Pokud jsou zdroje Infa pravdivé, nahradí Jetmar ve vedení televize Kláru Brachtlovou a Jana Vlčka. PPF samozřejmě odmítla případnou změnu před dokončením transakce komentovat. Zdá se však nepravděpodobné, že by k obměně managementu nesáhla.

Vše nyní záleží na rozhodnutí Bruselu, všechny ostatní požadavky již PPF splnila. Promluvit by do procesu ale, trochu překvapivě, mohla i ČT. Ta, podle slov Petra Dvořáka, vznesla proti propojení TV Nova a společnosti O2 u Evropské komise námitku. Nazpět také z EU dostala dotazník, který má popsat, jaká konkurenční a tržní rizika může případný obchod přinést.