logo Facebook
i slova jsou činy

iDNES Premium se daří, za první rok získala 56 tisíc předplatitelů

17. září 2020 15:09 / autor: Vojtěch Berka

Placená sekce zpravodajského webu iDNES za sebou má první rok a my máme konečně odpověď na otázku, zda za ni budou čtenáři ochotni platit. Jsou. iDNES Premium se již podařilo získat téměř 56 000 předplatitelů. V prvních dvou měsících jich členství na zkoušku okusilo dokonce více než 300 000. Informace dnes Mafra zveřejnila v narozeninovém přehledu.

iDNES stihl za první rok vyprodukovat na 6 500 prémiových článků, které si čtenáři zobrazili více než stomilionkrát. Digitálních vydání si  uživatelé stáhli 140 000.

Za paywall je přitom láká nejen novinařina, ale také streamování filmů či nabídky vstupene. "Členství v prémiovém klubu zavedlo čtenáře na atraktivní koncerty, na pražský zápas NHL i na fotbalové derby Sparta - Slavia v době, kdy byl na stadiony jen velice omezený přístup," uvádní Mafra.

Nejčtenějšími články byl rozhovor s výživovým poradcem, vyprávění herečky ze slavné vánoční reklamy, reportáž z věznice Mírov či rozhovor s bývalým šéfem škodovky Kulhánkem o neudržitelnosti elektroaut.