logo Facebook
i slova jsou činy

Hana Lipovská hodlá kandidovat do Sněmovny, v Radě prostor pro změnu nevidí

26. července 2021 18:15 / autor: Vojtěch Berka

Radní ČT Hana Lipovská bude kandidovat do Poslanecké sněmovny. Potvrdila to dnes na tiskové konferenci. Lipovská povede pardubickou kandidátku Volného bloku, mandátu se přitom vzdávat nehodlá. Podle vlastních slov se však prozatím zdrží většiny hlasování a výraznější aktivity.

Mezi její aktivity v půdě Rady doposud patřila především vytrvalá kritika generálního ředitele Petra Dvořáka. Ve dvou odlišných případech jej obvinila z údajného střetu zájmů. Poprvé kvůli reportážím o Leica Gallery, podruhé kvůli kurzům společnosti Gopas. Nyní uvedla, že na Dvořáka podala trestní oznámení. To míří také na šéfa agentury Médea Jaromíra Soukupa a dva členy Dozorčí rady ČT.

Lipovská nicméně necítí podporu Sněmovny, jež ji zvolila. "Já jsem v určitou chvíli narazila na to, že hnutí ANO, hnutí SPD a celá řada dalších politických stran zjistila, že je pro ně výhodné nedělat před volbami žádné prudké pohyby," prohlásila.

"Nevím, jestli jim záleželo na veřejnoprávnosti, na svobodě, na demokracii, na panu Dvořákovi, nebo na svém vlastním volebním zisku."

To je také důvod, proč se Lipovská rozhodla sama do politiky vstoupit. Stranu, za kterou bude kandidovat, založila před zhruba deseti lety její kolegyně z apoliticky-politického Institutu svobody a demokracie Jana Bobošíková. Volný blok je nicméně v současnosti postaven především okolo poslance Lubomíra Volného, který do Sněmovny vstoupil v barvách SPD a následně proslul odmítavým postojem k protiepidemickým opatřením a strkanicemi u řečnického pultíku. Mezi dalšími novými tvářemi hnutí je i zpěvačka Ilona Csáková.

Lipovská se, stejně jako v Radě ČT, staví i zde do role ekonomické expertky. Jelikož však není členkou strany, může si křeslo na Kavčích horách, do kterého ji kdysi navrhla biskupská konference, ponechat až do případného zvolení.