logo Facebook
i slova jsou činy

Volební výbor projedná návrh rozpočtu RRTV

05. prosince 2017 06:00 / autor: Jan Mrzena

Média má i v nové Poslanecké sněmovně na starosti Volební výbor. Jeho činnost se rozjela naplno v souvislosti se schvalováním vládního návrhu státního rozpočtu na příští rok. Už ve středu od 8hodin se výbor bude zabývat rozpočtem Rady pro rozhlasové a televizní vysílání na rok 2018. Zpravodajkou tématu je určena Miroslava Němcová (ODS), která je s činností rady po léta seznámena. Rozpočet přijde obhájit předseda rady Ivan Krejčí (nominovaný ČSSD).

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání má na rok 2018 naplánovány příjmy 6,55 milionu Kč a předpokládá celkové výdaje 64,92 milionu Kč. Zásadní část nákladů spotřebují platy zaměstnanců, další platby za odvedenou práci a odvody na sociální a zdravotní pojištění – 45,44 milionu. Zatímco příjmy na rok 2017 jsou ve stejné výši, výdaje oproti 62,25 milionu jsou vyšší o téměř 2,7 milionu. Nárůst výdajů je způsobem růstem platů a povinných odvodů. Pro zajímavost ještě údaje z roku 2016. Příjmy se předpokládaly stejné, realita byla o necelý půl milion vyšší, předpokládané výdaje 59,57milionu, jejich skutečné čerpání ale bylo nižší o dva miliony.

Ve volebním výboru je sedmnáct poslanců, jeho předsedou byl minulý týden zvolen Stanislav Berkovec (ANO). Hnutí ANO má ve výboru ještě šest zástupců – Aleše Juchelku, Tomáše Kohoutka, Martina Kolovratníka, Barboru Kořanovou, Marcelu Melkovou a Patrika Nachera. Piráti mají ve výboru dva poslance – Radka Holomčíka a Tomáše Martínka, SPD také dva – Miloslava Roznera a Lubomíra Španěla, stejně tak i ODS – Miroslava Němcová a Bohuslav Svoboda. Další čtyři strany zastupuje jeden člen – KDU-ČSL Pavla Golasowská, STAN Petr Gazdík, ČSSD Petr Dolinek a KSČM Miloslava Vostrá. TOP ve volebním výboru zastoupení nemá.