logo Facebook
i slova jsou činy

Vysílání Českého rozhlasu k prezidentským volbám

21. prosince 2017 01:14 / autor: Monitor

Předvolební vysílání Českého rozhlasu vstoupí do finální fáze od 27. prosince na stanici ČRo Plus pořadem „Duel prezidentských kandidátů“. V období od 2. do 11. ledna představí Radiožurnál jednotlivé prezidentské kandidáty v pořadu „Hledá se prezident“ a 12. ledna vyvrcholí speciální vysílání jejich společnou debatou.

ČRo Plus odvysílá v období od 27. do 30. prosince čtyři duely kandidátů na post prezidenta České republiky. Živé vysílání se uskuteční každý den od 11:30 do 12:00, reprízy jednotlivých duelů budou ten samý den na Radiožurnálu místo pořadu Dvacet minut Radiožurnálu. Ve středu 27. 12. se v duelu potkají Pavel Fischer a Petr Hannig, ve čtvrtek 28. 12. Michal Horáček a Jiří Hynek, v pátek 29. 12. Jiří Drahoš a Mirek Topolánek. Předposlední den letošního roku 30. 12. bude duel patřit prezidentským kandidátům Marku Hilšerovi a Vratislavu Kulhánkovi.

Ve všedních dnech od 2. do 11. ledna bude na Radiožurnál speciál „Hledá se prezident.“ „Ve výše zmíněném období strávíme vždy jeden den s prezidentským kandidátem, zaznamenáme jeho poslední debaty s voliči, porady volebních štábů i hlavní myšlenky možného příštího prezidenta. Každý den s kandidátem vyvrcholí rozhovorem v pořadu Dvacet minut Radiožurnálu,“ uvedl ředitel Zpravodajství Českého rozhlasu Jan Pokorný. Předvolební vysílaní Radiožurnálu a ČRo Plus vyvrcholí 12. ledna společnou debatou osmi prezidentských kandidátů. Živý přenos z největšího studia Českého rozhlasu S1 začíná od 12:30 a končí v 13:59, tedy minutu před otevřením volebních místností. Současný prezident České republiky Miloš Zeman účast ve společné debatě odmítl, stejně jako ve speciálním pořadu „Hledá se prezident“.

Český rozhlas poskytne všem kandidátům v prvním kole přímé volby prezidenta také prostor pro odvysílání volebních spotů. Veškeré informace naleznete zde.

Hledá se prezident - pořadí kandidátů:  


  1. 1. Michal Horáček

  2. 1. Mirek Topolánek

  3. 1. Jiří Drahoš

  4. 1. Vratislav Kulhánek

  5. 1. Marek Hilšer

  6. 1. Jiří Hynek

  7. 1. Pavel Fischer

  8. 1. Petr Hannig