logo Facebook
i slova jsou činy

RRTV: Omyl Infokanálu Boršice za 10 tisíc

03. července 2018 05:00 / autor: Jan Mrzena

Rada souhlasila se změnou licenčních podmínek TV Nova. Jedná se o kanál Nova Action (původně Fanda), který měl v původní licenci závazek vysílat nejméně 20% celkového vysílacího času evropská díla, přičemž nejméně polovinu z toho měla být evropská díla vyrobená nezávislými produkcemi, z nich minimálně 10% měla tvořit současná tvorba. Došlo ke snížení těchto kvót, jejichž plnění je nad ekonomické možnosti TV Nova. Sledovanost Nova Action se v divácké skupině 15+ pohybuje dlouhodobě okolo 0,5% share. Uvádět evropskou tvorbu v parametrech původní licence je nad ekonomické možnosti skupiny Nova.

Rada upozornila TV Barrandov na porušení zákona. Televize se ho dopustila při odvysílání Instinktů Jaromíra Soukupa 16. dubna 2018.  Jde o pořad s product placementem a je patřičně označen jeho začátek i konec, ovšem televize umístění produktu neoznačila po přerušení reklamou.

Na 11. zasedání rada projednala 95 bodů programu. Vyhodnotila 58 stížností diváků a posluchačů, vydala osm upozornění na porušení zákona, rozhodla o zahájení 2 řízení o přestupku. Rada uložila pokutu 10 tis. Kč společnosti SATTURN HOLEŠOV, protože na písemnou žádost rady zapůjčila záznam informační smyčky svého Infokanálu Boršice, který nebyl záznamem programu v odvysílané podobě. Zaevidovala dva nové poskytovatele audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání (celkem jich momentálně eviduje 140).

Příští zasedání rady bude 17. a 18. července.