logo Facebook
i slova jsou činy
Očekávané události
Chcete se zúčastnit odborné konference, zasedání nebo jednání společností, spolků, orgánů? Sledujte naše OČEKÁVANÉ UDÁLOSTI.

Schůze Poslanecké sněmovny - volba členů RČRo, RČT a RČTK

23. května 2018 12:30

Média dětem, média s dětmi - konference Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ve spolupráci se Zlín Film Fest 2018

30. května 2018 10:00

PROGRAM KONFERENCE:
10.00 Uvítání účastníků konference místopředsedkyní Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, Miladou Richterovou.
10.05 Lenka Sazmová z agentury IPSOS seznámí hosty konference se zjištěními výzkumu Děti a rozhlas, který tato agentura zpracovala pro Radu pro rozhlasové a televizní vysílání.
10.30 BLOK ROZHLASOVÉ STANICE DĚTEM
Tomáš Vacek, který je v současnosti pověřen řízením Rádia Junior Českého rozhlasu, seznámí účastníky s vizemi a cíli veřejnoprávní rozhlasové stanice určené dětským posluchačům.
Rozália Vlasková, redaktorka Rádia Junior Slovenského rozhlasu 9, představí slovenský veřejnoprávní program pro děti.
Zdenka Chocholoušová, manažerka dětských produktů společnosti Lagardere Active ČR, představí nejen dětské rádio Pigy, ale i projekty youradio.cz či Hraj si s námi.
Jakub Šmejkal z portálu Abradio seznámí přítomné s fungováním hudebního portálu, který umožňuje poslech více než stovky FM a internetových rádií z ČR i ze světa a který zároveň nabízí příležitost vytvořit si vlastní internetové rádio prostřednictvím služby MyAbradio. Mimo jiné zmíní i Rádio Pohádka určené pro nejmenší posluchače.
Zuzana Nevoralová představí stanici Evropa 2, kterou výzkum Děti a rozhlas identifikoval jako rádio, které je u dětí a dospívajících nejoblíbenější. Seznámí hosty konference s dramaturgií programu a zamyslí se nad tím, proč právě tato stanice nejvíce oslovuje mladé posluchače.
12.00 Pauza na oběd
13.00 BLOK ROZHLASOVÉ VYSÍLÁNÍ JAKO NÁSTROJ MEDIÁLNÍ VÝCHOVY
Zdeněk Koudelka, vedoucí programu rozhlasové stanice Český rozhlas Vysočina, představí inspirativní projekt této rozhlasové stanice, která na konci minulého roku oslovila žáky základních škol, aby vymysleli a napsali své vlastní pohádky. Vybrané pohádky Český rozhlas Vysočina uvedl ve svém vysílání během vánočních svátků v podání herců Horáckého divadla.
Martin Beníšek z Dětského rádia Mělník pohovoří o tom, jak vzniká jejich „rádio od dětí pro děti“, proč je baví tvořit vlastní rozhlasové vysílání a co jim taková práce přináší.
Jana Tauchmanová z Rádia Kulíšek vysvětlí, co ji, jako učitelku, vedlo k založení dětského rádia, a jak se z maličkého školního rádia stalo rádio dětských domovů a vrchlabských středoškoláků, které dnes má své posluchače i na vlnách Českého rozhlasu prostřednictvím pořadu Domino. O své práci pro rádio pohovoří i studentky ze Střední školy Lomnice nad Popelkou.
Andrea Hanáčková, rozhlasová teoretička z Univerzity Palackého Olomouc, pohovoří o možnostech interaktivního rádia. Jaké jsou dnes možnosti zvednout děti ze židle a přivést je někam, kde na ně čeká jejich rádio? Jaká témata volí česká i evropská rádia, když chtějí být dětem co nejblíž? Akademická reflexe rádia i zcela praktický pohled na současné možnosti vysílání pro děti.
14.45 Konec konference

Jednání Rady České televize – Kavčí hory, Praha

30. května 2018 13:00

Jednání Rady Českého rozhlasu - Galerie Vinohradská

30. května 2018 14:00

Zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání - sídlo rady

05. června 2018 10:00